Občanské sdružení „Náš domov“ Koclířov

Přesně v 16:40 hodin 6. dubna zahájilo studio CMS TV vysílání lokálního televizního programu z nového vysílače ve Svitavách. Podle provedených měření vysílač pokrývá celé Svitavy včetně městských částí Lačnov a Lány. Nový program regionálního multiplexu na 35. kanálu si už mohou naladit také diváci v okolních obcích. Například v Opatovci, Mikulči, Javorníku, Vendolí a v Hradci nad Svitavou. Pro umístění vysílače byl zvolen tovární komín firmy TOS na severním okraji Svitav.

Tím se podařilo pokrýt signálem části města, které byly doposud mimo dosah vysílače na sile u vlakového nádraží. Některým divákům se už svitavský program automaticky objevil v nabídce digitálního pozemního vysílání (DVB-T). Jinde, hlavně v jižní části Svitav, kde jsou antény nasměrovány především na vysílač Kamenná Horka, bude nutné dokoupit další anténu a namířit ji správným směrem – tedy severně.

S nabídkou odborné pomoci a montáže přišly už čtyři místní firmy:
SONAX – Pišín Jaroslav (tel.: 603 331 404), Čermák Viktor (605 455 010)
Václav Římal – TV SERVIS (tel.: 461 540 400)
Pavel Lidmila – TVA SERVIS (tel.: 603 533 161)
Michael Štefka – TVA-SAT-SERVIS (tel.: 603 319 010).

Petr Horák st.

Publikováno: 01.05.2013

Volný čas dětí a mladistvých je téma, o kterém se dnes čím dál víc mluví zejména v souvislosti s pasivitou dětí, nadměrným sledováním televize, časem tráveným u počítače a v neposlední řadě i v souvislosti s nezdravým životním stylem.

Volnočasové aktivity mají pozitivní vliv na vývoj dětí a dospívajících a také na jejich další život.

V našich dvou azylových domech pro maminky a rodiče s dětmi v Koclířově připravujeme denně volnočasové činnosti. Snažíme se u dětí rozvíjet dovednosti v oblasti výtvarné, pohybové, procvičujeme hrubou a jemnou motoriku…

Pro děti je také důležitý pohyb na čerstvém vzduchu a tak jsme po dlouhé zimě konečně zprovoznili naše dětské hřiště „Sluníčko“. Děti se mohou vyřádit nejen na prolézačkách, houpačkách, ale také při oblíbených míčových hrách.

MN

Publikováno: 01.05.2013